Lyžiarske stredisko SKI RÁZTOKA sa nachádza na severozápade Slovenska v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce, ktorú tvoria dve samostatné navzájom oddelené časti, západná Javornícka a východná Beskydská. Vyše polovicu územia pokrývajú lesy. Vyhlásená bola v roku 1984 a má rozlohu 65 462 ha. Rozkladá sa na území okresov Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Považská Bystrica, Púchov a Žilina. SKI RÁZTOKA leží v západne Javorníckej časti, pri pramennej oblasti Marikovského potoka a pod Frňovským sedlom (916 m n. m.) v hlavnom hrebeni pohoria Javorníky 20 km severozápadne od Považskej Bystrice. Je to oblasť málo dotknutého prostredia Javorníkov, poskytujúceho kvalitnú rekreáciu pre všetky generácie priaznivcov aktívneho pohybu a čistej prírody.

Lyžiarske stredisko SKI RAZTOKA ponúka skvelé lyžovanie a nádhernú prírodu. Akcie na snehu, bez snehu, v chate i vynikajúcu domácu kuchyňu. Za mrazivých dní príjemné teplo krbu a za letných horúčav úžasný chládok lesa.

Stredisko ponúka možnosť aktívnej letnej a zimnej turistiky s vyznačenými turistickými trasami( Kaštieľ Orlové 20km, Považský hrad 23km, Manínska tiesňava 25km, turistické trasy smer Čertov), alebo vybudované cyklotrasy po hrebeni Javorníkov.

Pre milovníkov hubárčenia sú tu nepreberné možnosti naplnenia svojej záľuby od jari do neskorej jesene. Zimné pobyty ponúkajú skvelú možnosť lyžovania na zjazdovke s troma lyžiarskymi vlekmi, pre dospelých 1000m a 720m dlhé vleky ( spodná stanica 660 m.n.m. a vrchná stanica 850 m.n.m. ) a pre deti vlek o dĺžke 250m, ďalej ešte kvalitné upravované bežkárske trasy o dĺžke 120 km.

 

Zakúpením skipasu sa zaväzujete dodržiavať zmluvné podmienky dané prevádzkovým poriadkom strediska Ski Ráztoka. Skipas je neprenosný a nie je možné s ním ďalej obchodovať. Lyžovanie na vlastné nebezpečie. V prípade nepriaznivého počasia, výpadku elektrického prúdu (menej ako 3 hodiny), chorobe alebo strate lístka peniaze naspäť nevraciame.

Lyžiarske kurzy

Lyžiarske stredisko Ski Ráztoka pripravuje na zimnú sezónu 2015/2016 výhodné podmienky na zorganizovanie lyžiarskych kurzov pre všetky typy základných, stredných a vysokých škôl.

Nedeľa – Piatok / 130 €

Skipas , ubytovanie s TV na 5 nocí, 5 x denne strava, neobmedzený pitný režim, spoločenská miestnosť s TV, stolný tenis. Pri plnom obsadení je pre dvoch vyučujúcich cena za pobyt vrátane stravy a skipasu zdarma (28+2).

Pondelok – Piatok / 120 €

Skipas , ubytovanie s TV na 4 noci, 5 x denne strava, neobmedzený pitný režim, spoločenská miestnosť s TV, stolný tenis. Pri plnom obsadení je pre dvoch vyučujúcich cena za pobyt vrátane stravy a skipasu zdarma (28+2).

K dispozícií požičovňa lyžiarskej výstroje 5 € / deň.

Kontakt na stredisko:

Ráztoka 858
018 03 Horná Mariková, Slovensko

Otváracie hodiny:

Pondelok – nedeľa: 9:00 – 16:00

Večerné: 18:00 – 20:30