Lyžiarske stredisko Medvedica sa nachádza v obci Malachov, ktorú nájdete neďaleko Banskej Bystrice.

Malachov sa rozprestiera na úpätí Kremnických vrchov, ktorých najvyšším bodom je štít Flochová s nadmorskou výškou 1317 metrov. Malochovom preteká Malachovský potok, ktorý je pravým prítokom Hrona. Malachov sa nachádza iba 4 km juhozápadne od Banskej Bystrice, ktorej bol až do roku 1992 súčasťou.

Lyžiarske stredisko Medvedica nepatrí medzi top slovenské lyžiarske strediská. Význam má však pre všetkých Banskobystričanov, ktorým sa nechce cestovať na Donovaly či na iné vzdialenejšie lyžiarske strediská. Do lyžiarskeho strediska Medvedica premáva mestská hromadná doprava, takže k zjazdovke je to naozaj iba na skok. Malochov má históriu spojenú s baníctvom, rovnako ako celý región. Najvýznamnejšou komoditou ťaženou v Malachove bola ortuť.

Lyžiarsky areál Medvedica má viac ako 25 ročnú tradíciu. Zjazdovky sú nenáročné a sú vhodné najmä pre rekreačných lyžiarov, rodiny a deti. V Medvedici si však lyžovačku užijú aj skúsenejší lyžiari, hoci prudké svahy tu skutočne nemôžu očakávať.

V lyžiarskom stredisku nájdete vhodné podmienky na víkendové lyžovania. O pohodu sa postará 980 dlhá zjazdovka, na ktorú vás vyvezie vlek Dopellmayr. Celá zjazdovka je vybavená xenónovým osvetlením, takže lyžovačka je možná aj po zotmení. Takto si každý lyžiar môže vyskúšať, čo je to lyžovať v chladnej noci pod jasnou oblohou plnou hviezd.

Zjazdovka je pripravená aj na menej priaznivé počasia. Stredisko Medvedica je vybavené zasnežovacímy zariadeniami, ktoré sú schopné predĺžiť lyžiarsku sezónu na Medvedici. To však rozhodne neznamená, že stredisko Medvedica v obci Malachov je úplne imúnne voči vysokým teplotám počas zimných mesiacov.

Areál v Medvedici sa snaží prezentovať ako stredisko s veľmi priaznivými cenami. Do veľkej miery je to aj pravda, pretože ceny sú podstatne nižšie ako vo veľkých ski centrách.

 

Dostupné služby v stredisku

Napriek malého rozsahu a významu sú služby spojené s lyžovaním v stredisku Ski Medvedica na dobrej úrovni. Samozrejmosťou je občerstvenie takmer priamo na svahu. To znamená, že žiadny lyžiar nezostane smädný alebo hladný. Za kvalitnejšími reštauračnými službami je potrebné ísť do okolia. Najlepšie reštaurácia nájdete v neďalekej Banskej Bystrici. To isté platí aj o ubytovacích kapacitách. Banská Bystrica je dostatočne veľké mesto na to, aby si v ňom našiel vhodný hotel úplne každý.

Pre všetkých návštevníkov je pripravené parkovisko s celkovou kapacitou 200 miest. Pre všetkých, čo sa rozhodli naučiť sa lyžovať alebo sa v tomto športe zlepšiť práve na zjazdovke v Malachove, sú pripravení profesionálni inštruktori lyžovania. Možné sú ako skupinové tak individuálne lekcie.

Požičovňa lyží, snowboardov a iných lyžiarskych potrieb zatiaľ na Medvedici nie je prítomná. Takáto služba sa však pripravuje a čoskoro by mala byť lyžiarom k dispozícii. Ski Medvedica umožňuje prenajať celú zjazdovku a stredisku na firemné účely. Takto možno v Ski Medvedica usporiadať firemnú párty alebo rôzne teambuildingové aktivity.

Špecialitou strediska je detský lanový vlek, čo umožňuje rodičom mať menej starostí s ich deťmi. Deti tento vlek milujú, pretože je navrhovaný presne pre ne.

Ceny služieb

typ dospelí seniori, junior Deti
Denný lístok 14,00 € 10,00 € 10,00 €
2 dňový skipas 26,00 € 19,00 € 19,00 €
5 dňový skipas 60,00 € 40,00 € 40,00 €

 

Zjazdovky

zjazdovka dĺžka
halvná 980 m
tréningová 280 m

 

Zjazdovky – obtiažnosť

Zjazdovky ľahkej obtiažnosti: 980 m
Zjazdovky strednej obtiažnosti: 280 m

Kontakt na stredisko:

  • Tel.: +421 48 411 25 90
  • Mobil: +421 910 80 70 80
  • Fax: +421 48 411 25 90

Nadmorská výška: 537 – 726 m n.m.

SKI Malachov s.r.o
Malachov 6531

Otváracie hodiny:

9:00 – 16:00, večerné 17:00 – 20:00