Premýšľate, čo darovať k narodeniu bábätka? Zabudnite na dojčenské oblečenie, pretože by ste sa nemuseli trafiť do vkusu mamičky, a peniaze v obálke sú zase príliš neosobné. Vrátiť sa však môžete k niekdajšej tradícii, teda k darovaniu mince do kolísky.

Ak sa pozrieme do minulosti, tradícia siaha až do čias Rožmberkov. Pôvodne sa do kolísky vkladal zlatý gombík, ale neskôr ho nahradili zlaté a strieborné mince. V nasledujúcich rokoch sa tradícia natoľko rozšírila, že bola obľúbená medzi všetkými vrstvami obyvateľstva. Chvíľu sa po tradícii zľahla zem, no v súčasnosti sa opäť prediera do popredia. Dukát z rýdzeho zlata nielenže pripomína staré dobré časy, ale zároveň vložením takej mince do kolísky vyjadrujete, že narodenému bábätku prajete blahobyt a šťastie.

Pražská mincovňa oživila tradíciu

Pražská mincovňa sa rozhodla tradíciu opäť obnoviť, aby úplne nevymizla, čo sa jej náramne darí. Pripravila rôzne darčeky k narodeniu bábätka, pričom veľmi obľúbené sú práve zlaté dukáty. Jedná sa o veľmi hodnotný darček, ktorý v čase získava na hodnote, pretože zlato je drahý kov, ktorého hodnota v dlhodobom horizonte rastie.

Pražská mincovňa ponúka svoje produkty nielen českým, ale aj slovenským záujemcom, a tak neprídete o túto nádhernú tradíciu skrátka. Dukáty sú zhotovené zo zlata vysokej rýdzosti 986/1000 a v ponuke sú rôzne ročníky. Vybrať tak môžete dukát nielen s aktuálnym rokom 2018, ale aj s predchádzajúcimi ročníkmi, ak chcete obdarovať napríklad aj súrodencov narodeného bábätka.

Ako dukát objednať?

Ak teda chcete kúpiť dukát k narodeniu bábätka, nemusíte jazdiť až do Prahy, kde Pražská mincovňa sídli. Svoju predajňu má totiž aj v Bratislave, a to na ulici Dunajská. Ak preferujete nákup skôr skrze internet, žiadny problém, pretože si môžete produkty objednať priamo na stránke zlate-mince.cz.